Top365.cz - Vaše kalendárium

Dnes je 29. 5. 2022, je právě 04:05 hodin. Nápověda

Krize v dopravě v ústeckém kraji

Ústecký kraj rozvázal na začátku roku 2006 smlouvu s Dopravním podnikem Ústeckého kraje, protože pro něj byly služby tohoto dopravce drahé. Dopravní podnik však považoval výpověď smlouvy za neplatnou a proto jeho autobusy jezdily i po uplynutí tříměsíční výpovědní lhůty dál. Ústecký kraj však tuto dopravu již nedodoval svými penězi.

Situace se vyostřila ve chvíli, kdy dopravní podnik na 4 dny zastavil dopravu na všech linkách a požadoval po kraji zaplatit ztrátu 70 milionů Kč za květen až červenec. Kraj to odmítl a vydal tzv. vrchnostenské nařízení, v němž přikázal Dopravnímu podniku Ústeckého kraje dopravu nadále zajišovat. Podle tohoto nařízení zajišoval dopravní podnik dopravu v regionu od 8. srpna do 8. září.

Mezitím se Ústecký kraj domluvil na dotované dopravě se společností ČSAD Česká Lípa. ČSAD mělo převzít většinu řidičů Dopravního podniku Ústeckého kraje. Obě firmy totiž měly společného vlastníka. Do celé záležitosti se vložili odboráři, kteří vyhlásili stávku z obavy o propouštění části řidičů. Tentýž den večer stávku odvolali, protože od firmy dostali záruky pokračování zaměstnaneckých smluv. 7.9. kvůli hrozící stávce tak jezdily na některých spojích vedle sebe autobusy Dopravního podniku Ústeckého kraje i ČSAD Česká Lípa.

Na konci prádnin však ČSAD zpochybnilo platnost své smlouvy s krajem. Ústecký kraj se proto rozhodl rozvázat smlouvy i s tímto dopravcem. Kraj začal podepisovat smlouvy s jinými dopravci. Až 400 řidičů dopravního podniku našlo práci u firmy ČSAD Slaný, která nabídla nižší cenu dotovaných linek než původní doprace. Autobusová doprava byla od té doby zajišována dalšími 15 menšími smluvními autodopravci.

  . . . U D Á L O S T I
1. 8. 2006
(16 let)
V Ústeckém kraji přestaly jezdit autobusy. Krajský úřad se totiž nedohodl s dopravním podnikem na výši dotací za autobusovou dopravu. Autobusy se opět rozjely po čtyřech dnech. Když opět hrozilo, že Dopravní podnik Ústeckého kraje dopravu zastaví, nařídil Ústecký kraj, podle směrnic Evropské unie, dopravu provozovat. Politika Česká republika

Poslední změna dokumentu: 01. 01. 2007

Zpět na předchozí stránku
Zpět

   
Přihlášení uživatele:
Jméno:   
Heslo:   

Nová registrace

Informace pro Vás:
  Informace o Top365.cz
  Kontakty
  Zdroje informací
  Téma
  Statistiky
  Kredity
  Mapa serveru
  Kalendář jmen
  Státy světa
  PSČ
  Teplotní rekordy
  Pohádky pro děti
  OA pro tělesně postižené
  Školka a jesle Trutnov
 

(c) 2003 - 2018 -jjnk- Josef Kulhavý
top365@top365.cz
Stránka byla zpracována za 0.00 sekundy.